Jak się ustrzec przed zawilgoceniem drzwi wewnętrznych?

2023-01-20 14:47:51

Każdy domownik powinien wykonać odpowiednie czynności, aby ochronić drzwi wewnętrzne przed szkodliwym działaniem wilgoci. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym można się ustrzec przed zawilgoceniem drzwi wewnętrznych. Wilgoć mogłaby przecież doprowadzić do wypaczenia się drzwi lub też odklejenia okleiny. Na jakie kroki warto się zdecydować w pierwszej kolejności?

Drzwi muszą być zabezpieczone 

Drzwi okleinowe, które znajdują zastosowanie w gospodarstwach domowych powinny być przede wszystkim umiejętnie zabezpieczone. Ościeżnica w miejscu stykania się z podłogą musi być zabezpieczona silikonem. Jeśli są to jednak drzwi wewnętrzne do łazienki, warto pamiętać o tym, że takie modele są zabezpieczane przy dolnej krawędzi i nie trzeba tego robić samodzielnie. Jak zachować się w innych przypadkach? Dolną krawędź drzwi można zabezpieczyć m.in. wysokiej jakości lakierem.

Jak zabezpieczyć drzwi wewnętrzne przed wilgocią? Przydatne porady

Zawilgocone drzwi mogą być źródłem wielu różnych problemów, w tym m.in. puchnięcia drzwi. W związku z tym warto się zdecydować na skorzystanie z kilku poniższych porad:

  • ● drzwi należy osadzać/montować dopiero wtedy, gdy zostaną zakończone wszelkie prace mokre,
  • ● ościeżnica przy podłodze za każdym razem musi być właściwie zabezpieczona,
  • ● drzwi należy chronić przed bezpośrednim kontaktem z wodą,
  • ● zaparowane pomieszczenia powinny być regularnie wietrzone.

Jeśli chodzi o mycie drzwi, warto do tego stosować lekko zwilżoną szmatkę. Następnie pozostanie wytrzeć drzwi wewnętrzne na sucho, tak aby przypadkiem ich nie uszkodzić. Nie sięga się po żadne środki i specyfiki na bazie alkoholu. 

Zainwestowanie w ościeżnice stalowe

Domownicy, którzy chcą mieć pewność, że z ich drzwiami wewnętrznymi nie stanie się nic złego, powinni pomyśleć o zainwestowaniu w wysokiej klasy ościeżnice stalowe. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Przede wszystkim są solidne, trwałe, wytrzymałe i pięknie się prezentują. Taka ościeżnica jest tworzona z blachy ocynkowanej, a następnie zabezpiecza się ją warstwą pasywacyjną i poliestrową farbą proszkową. Drzwi będą skutecznie chronione nie tylko przed wilgocią, ale też przed korozją. Na samym wstępie wypadałoby jednak dobrać drzwi wewnętrzne do kolejnych pomieszczeń domowych. Strzałem w dziesiątkę w tym zakresie może się okazać rozbudowana kolekcja STUDIO. Potencjalni inwestorzy będą mogli się zapoznać z drzwiami o podwyższonym standardzie wykonania, niesamowitej trwałości koloru, z efektem prawdziwego drewna czy też o odporności mechanicznej klasy CPL. 


Najnowsze artykuły