Minimalna wartość zamówienia MOQ a import maszyn z Chin

2022-08-16 10:17:49

Prawdopodobnie każdy, kto interesuje się importowaniem z Chin spotkał się ze skrótem MOQ. MOQ mówi o tym, ile towarów należy zamówić, aby producent zrealizował zamówienie. Warto dowiedzieć się więcej o Minimum Order Quantity. Informacje mogą okazać się przydatne dla osób, które planują import maszyn z Chin i chciałyby pogłębić swoją wiedzę. Przedstawiamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania!

Co to jest MOQ (Minimum Order Quntity)?

Wiele osób nie do końca wie, co to jest MOQ. Spieszymy z podpowiedzią! Skrót MOQ (ang. Minimum Order Quantity) mówi o minimalnej ilości towarów, jaką trzeba zamówić, aby producent zrealizował zlecenie. Zainteresowany może znaleźć informacje na temat MOQ na różnego rodzaju platformach e-handlu. Co istotne, nie zawsze MOQ jest podane przy interesującym nas produkcie. W przypadku braku informacji warto skontaktować się z dostawcą i poprosić o wyjaśnienie. Można zastanowić się, po co właściwie przedsiębiorcy ustalają MOQ. Odpowiedź jest prostu. Dzięki MOQ mają oni pewność, że transport z Chin będzie się im po prostu opłacał. Warto dodać, że zlecenie musi być dla dostawców opłacalne pod względem ekonomicznym, logistycznym i technicznym.

Od czego zależy wartość MOQ?

Można wymienić co najmniej kilka aspektów, które wpływają na wartość MOQ. Wpływ może mieć przede wszystkim rodzaj surowca, jaki został wykorzystany do wyprodukowania danego towaru. Warto wspomnieć również o tym, że na Minimum Order Quantity wpływa również koszt stworzenia jednego produktu. Co istotne, produkcja dużej ilości jest często tańsza, a więc zakup większej ilości może wiązać się z niższą ceną za jeden produkt. Warto dodać, że czasem dostawcy informują o zależności ceny od wielkości zamówienia. Im większe zamówienie, tym na większy zysk mogą oni liczyć. Dostawcy są zazwyczaj bardziej skłonni do udzielania rabatów, jeśli widzą, że zamówienie jest spore.

Współpraca między importerem a dostawcą zależna od MOQ

Już wcześniej podane informacje mogą sugerować, że MOQ często decyduje o tym, czy importer podejmie współpracę z danym dostawcą. Przed przystąpieniem do importu warto określić swoje możliwości finansowe. W przypadku, gdy MOQ danego produktu je przekracza, to warto zdecydować się na inną ofertę, która będzie dostosowana do budżetu, którym dysponujemy. Podsumowując, warto dowiedzieć się więcej o imporcie maszyn z Chin. Na różnych stronach internetowych zainteresowani mogą sprawdzić, jak przebiega import z Chin krok po kroku.


Najnowsze artykuły