Pokrowiec wędkarski - co jest ważne przy wyborze? Wskazówki

2022-11-24 10:37:56

Pokrowiec wędkarski to podstawowe wyposażenie każdego wędkarza. Dzięki niemu bez większych problemów przechowuje się własny sprzęt, tak aby go nie uszkodzić i zabezpieczyć przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Czym jednak kierować się przy wyborze odpowiedniego pokrowca? Oto istotne wskazówki, których nie powinno się lekceważyć.

Czemu warto wyposażyć się w wysokiej klasy pokrowiec wędkarski? Zalety

Aktualnie bardzo dużą popularnością cieszą się sztywne pokrowce na wędki, lecz każdy wędkarz może się zdecydować na indywidualnie dobraną propozycję, tak aby zaspokoić swoje najskrytsze oczekiwania. Ciekawą opcją są dedykowane pokrowce, które sprawdzą się zwłaszcza u bardziej wymagających wędkarzy, zwracających uwagę na najmniejsze detale. Czemu jednak warto mieć omawiany pokrowiec? Największe zalety to z całą pewnością:

 - swobodne przenoszenie i zabezpieczenie wędek oraz przynęt,

 - duża pojemność,

 - możliwość przenoszenia i transportowania odzieży wędkarskiej (zwłaszcza w chłodniejsze dni),

 - łatwe zabieranie dodatkowych akcesoriów, w tym np. podbieraków, parasoli i podpórek.

Nic dziwnego, że pokrowce cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem. Na ich dobranie warto jednak przeznaczyć co najmniej kilka dni, tak aby na spokojnie przeanalizować dostępne rozwiązania i wybrać dla siebie te najdogodniejsze. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych opcji na rynku są obecnie pokrowce na wędki 3 komorowe.

Dobieranie pokrowców wędkarskich - na co zwracać szczególną uwagę?

Dobieranie pokrowców wędkarskich w przypadku mniej doświadczonych wędkarzy wcale nie jest łatwe. W związku z tym wypadałoby poznać podstawowe parametry, na które zwraca się największą uwagę. Tym samym nie popełni się większych błędów. Oto one:

 - wymiary - najlepiej wyposażyć się w pojemne pokrowce, dzięki którym na każdą wędkarską wyprawę zabierze się ze sobą wędki, przynęty, odzież i obuwie wędkarskie oraz dodatkowe       akcesoria. Taka wyprawa obejdzie się wtedy bez przykrych niespodzianek,

 - liczba komór - największym zainteresowaniem cieszą się modele dwukomorowe i trzykomorowe,

 - zastosowane materiały - warto kupować pokrowce stworzone z grubszych materiałów, które okażą się trwałe i odporne na szkodliwe działanie śniegu, deszczu oraz wiatru,

 - miękkie wykończenie wnętrza,

 - jakość szelek.

Analizując podane wyżej kryteria z pewnością zakupi się dla siebie optymalny bagaż wędkarski, z którego można korzystać przez wiele długich sezonów. Brak zaangażowania poskutkuje z kolei tym, iż wyprawa zakończy się fiaskiem, a sprzęt nie będzie właściwie zabezpieczony. 


Najnowsze artykuły