Rzymskie ognie – co to jest i jak bezpiecznie je odpalać?

2022-12-13 13:40:35

Pierwsze skojarzenie, jakie większość z nas ma z fajerwerkami to bez wątpienia noc sylwestrowa. Jednak coraz częściej stają się one także atrakcją podczas rozmaitych uroczystości, np. wesel. Na takie okazje wybieramy materiały pirotechniczne, zapewniające najbardziej widowiskowe efekty, takie jak rzymskie ognie. Czym są, jak bezpiecznie je odpalać i gdzie najlepiej je kupić? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Rzymskie ognie – co to jest?

Rzymskie ognie jest to rodzaj materiału pirotechnicznego w kształcie rurek, które wypełnione są ładunkiem wybuchowym. Ze względu na taką konstrukcję, podczas wystrzału rzymskie ognie zapewniają bardzo ciekawy efekt wizualny i dużą liczbę strzałów (od kilku do nawet kilkudziesięciu), a są przy tym znacznie tańsze niż baterie wyrzutnie fajerwerków. Warto również dodać, że siła wystrzału rzymskich ogni zależy od grubości, a także długości rurki. By uzyskać jak najbardziej spektakularne efekty, wybierz możliwie najdłuższe i najgrubsze rurki.

W jaki sposób bezpiecznie odpalić rzymskie ognie?

By bezpiecznie odpalić rzymskie ognie, przede wszystkim zrób to na zewnątrz. W momencie wybuchu nie trzymaj ich w rękach ani nie nachylaj się nad nimi. Ustaw je pionowo, na równym podłożu, by zapewnić im stabilność. Bardzo ważne jest również, by w pobliżu nie znajdowały się drzewa, zabudowania, auta oraz linie elektryczne. Rzymskie ognie powinny być także odpalane z dala od ludzi.

Po podpaleniu lontu jak najszybciej oddal się od fajerwerków. Jeśli okaże się, że materiał pirotechniczny to niewypał, odczekaj około 15 minut – dopiero po tym czasie możesz się bezpiecznie do niego zbliżyć, a następnie zalać go wodą. Nigdy nie odpalaj go jednak 0ponownie.

 

Pamiętaj, że rzymskich ogni, jak i innych fajerwerków nie powinny odpalać dzieci, a także osoby pod wpływem środków odurzających.

 

Rzymskie ognie – gdzie najlepiej je kupić?

Rzymskie ognie, podobnie jak inne materiały pirotechniczne, należy kupować wyłącznie od sprawdzonych sprzedawców jak Odpalaj.pl oferujący detaliczną i hurtową sprzedaż fajerwerków, oferujących jakościowe i w pełni legalne produkty wiadomego pochodzenia, by podczas odpalania fajerwerków nie narazić siebie, jak i osób znajdujących się w pobliżu na niebezpieczeństwo. Unikaj więc ofert prywatnych sprzedawców, o których nic nie wiesz.
Wystrzegaj się także podejrzanie tanich rzymskich ogni oraz specjalnych okazji cenowych. Bardzo często oznacza to, że fajerwerki pochodzą z niepewnych źródeł, a tym samym nie są w pełni bezpieczne. Przed zakupem rzymskich ogni sprawdź także, czy została do nich dołączona instrukcja obsługi w języku polskim. Zapoznaj się z nią dokładnie, zanim odpalisz materiał pirotechniczny.

 

W sklepie z fajerwerkami Odpalaj.pl kupisz także wulkany fontanny, ciche fajerwerki, drobną pirotechnikę jak i nowość ekologiczne fajerwerki.

 


Najnowsze artykuły